Majówka,  to słowo, które już zawsze będzie mi przynosiło na myśl relaks, odpoczynek i czas wolny od pracy, a przynajmniej od tej zawodowej. W tym roku mamy naprawdę  długi weekend, a do tego maj rozpoczyna się piękną pogodą. W powietrzu unosi się zapach bzu, drzewa buchają zielenią, żaby rechoczą, a ptaki wyśpiewują koncerty.  Pewnie masz już plany majówkowe i je realizujesz. Może jakaś podróż zagraniczna,  żeglowanie na mazurach, albo piesze wycieczki po bieszczadzkich połoninach?

My w tym roku z różnych powodów zostaliśmy w mieście. Majówka wyjazdowa nam nie wyszła i dlatego spędzamy ją w domu.

Co robić w mieście, gdy ulice pustoszeją, a czas zwalnia?

Majówka w mieście, czy to możliwe?

W mieście też możesz odpocząć i się zrelaksować. Majówka w mieście – oto kilka moich propozycji.

  1. Wycieczka rowerowa – jeżeli nie posiadasz swojego jednośladu, zawsze możesz skorzystać z rowerów miejskich, dostępnych w większych miastach. Możesz się wybrać na rowerowe zwiedzanie swojej okolicy, zwiedzić dzielnice w której jeszcze nie byłaś, albo pojechać do parku lub pobliskiego lasu. Rowerowa wyprawa to idealny moment na naładowanie baterii. Zwolnienie, relaks i chwili oddechu od codziennej bieganiny. Wiatr we włosach i delikatny dotyk słońca na twarzy przegonią stres i zmęczenie.
  2. Piknik – zielona trawa, miękki kocyk, kosz pełen smakołyków i miłe towarzystwo. Do tego książka, albo ulubiona gra planszowa i relaks gwarantowany. Miejsce na piknik na pewno znajdziesz w parku, nad jeziorem lub rzeką.
  3. Grill z przyjaciółmi – jak majówka to musi być grill. Taki grill to może być prawdziwa uczta.  Cały dzień na świeżym powietrzu zaostrza apetyt. Do tego gry i zabawy zespołowe, opalanie się i rozmowy na mniej lub bardziej poważne tematy. Taki jeden spokojny dzień potrafi naładować mnie dobrą energią na kolejny tydzień. Mieszkankom Warszawy i okolic polecam Górki Szymona pod Piasecznem. Cudne spokojne miejsce z jeziorem, małą plażą, zapachem lasu, miejscem do grillowania i placem zabaw dla dzieci. Można tam łowić ryby, spacerować, grać w piłkę, pojeździć na rowerze, a przede wszystkim grillować i zażywać relaksu.
  4. Czytanie książek – opalając się na balkonie lub w miejskim parku najlepiej na leżaku, albo kocyku.
  5. Przygotowanie balkonu na sezon letni – na moim już od kilku lat w lecie rozkwitają kwiaty i pachnie ziołami. Lubię sobie pogrzebać w ziemi, patrzeć jak rosną roślinki i odpoczywać w moim ogródku balkonowym. A wolne dni są idealne na przygotowanie balkonu na nadchodzące lato.
  6. Korzystanie z atrakcji miejskich – koncertów, wystaw, kina plenerowego. Informacje na ten temat znajdziesz na stronach internetowych urzędów miast. W Warszawie z początkiem mają rusza Multimedialny Park Fontan, w tym roku w wieczorne weekendy, będzie można obejrzeć pokaz pt. “Książę niedźwiedź”. Piękna historia o miłości będzie się przeplatać ze spektakularnym tańcem fontann w rytm muzyki i w otoczeniu barwnych laserów. Widowisko rozpoczyna się o 21.00 , na Podzamczu na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście.
  7. Oddaj się swojej pasji – znajdź czas dla siebie i tego co lubisz robić. Maluj, pisz, szydełkuj. Rób to co sprawia Ci największą przyjemność.

Na pewno wybierzemy się na kocyk, poleżeć na trawie, poczytać i opalić blade buzie. Tylko jeszcze zastanawiam się czy będzie to nad Balatonem, w parku czy na Górkach Szymona.

Pamiętaj, że majówka w mieście też może być fajna i tylko od Ciebie zależy jak wykorzystasz wolny czas i piękną pogodę.  Podziel się swoimi pomysłami na spędzenie majówki w mieście. Może z któregoś skorzystam?